nowy adres

6/06/2011

Mankiety.


(foto. Styleforum.net)

Zestaw po lewej sprowadza się według mnie do spodni. Bardzo jasna flanela to wiosenno- letni klasyk (tak, tak, cienka flanela może być letnim materiałem). Osobiście mam problem z noszeniem jasnych spodni i ciemniejszej góry, wolę zestawy odwrotne (czyli takie jaki ma na sobie Mariano Rubinacci stojący po prawej stronie), jednak nie mogę takiemu zestawieniu odmówić piękna. Prezentowane tutaj jest bardzo dandy

W jasnych spodniach zwracają uwagę gigantyczne mankiety (6 a może więcej cm). Bardzo mi się podobają. Są tym jednym nieoczekiwanym, nieoczywistym, absurdalnym wręcz emelemten, który dodaje zestawowi stylu. Takie przerysowanie to czasem świetna sprawa, ale jestem przekonany, że gdyby zdecydować się na nie też w innych elementach garderoby (np. jeszcze szersze wyłogi) byłoby już za dużo. Ubranie przesłałoby być stylowe, a zaczęło by być przebraniem clowna. Linia czasem jest bardzo cienka.


11 komentarze:

Anonimowy pisze...

Macaroni, kiedy bedzie obiecana sesja dla Fashion Magazine, w ktorej masz brac udzial jako stylista?

Macaroni Tomato pisze...

Sesji nie będzie. FM poinformował mnie, że zamiast sesji proponują mi przygotowanie materiału nt. Gentleman w pordóży. Z propozycji nie skorzystałem.

Igor Rądlewski pisze...

Mam ten sam problem, żle się czuje nosząc ciemniejszą górę od dołu.

Świetny blog, nie wiem dlaczego dopiero teraz na niego trafiłem !

Pozdrawiam,
radlewski.blogspot.com

Anonimowy pisze...

Ale się zachowali... Wstyd.

Anonimowy pisze...

Lubie szerokie manszety, ale jak dla mnie Mafoofan przekroczył tą cienka linie i teraz wyglada to komicznie - szczegolnie przy takim wroscie.

Pozdrawiam,
Jan

Macaroni Tomato pisze...

@Igor, ty byś akurat mógł. Masz bardzo szczupłe nogi (zajrzałem na bloga) i jasne spodnie by Ci nie zaszkodziły.

meqoq pisze...

Ja również uważam, że to już druga strona cienkiej czerwonej linii. Do długości dochodzi brak ostrej krawędzi. Całość wygląda, jakby spodnie były podwinięte.

Anonimowy pisze...

skróciło sobie optycznie sylwetke o 5cm, brawo dla tego pana azjaty!

alicjakowalska.com pisze...

Mankiety przeciez skracają optycznie nogi. Byc moze efekty bylby lepszy, gdyby ten pan mial jasniejsze buty? Co o tym sadzicie?

Anonimowy pisze...

A może krawiec się pomylił, uszył za długie i biedaczek musiał podwinąć?
A tak na serio, wygląda to fatalnie, zdecydowanie zaburza proporcje tym bardziej przy tak niskim wzroście gdzie manszet w zasadzie nie jest zalecany bo skraca optycznie nogi i nic się na to nie poradzi. Taka jest fizjologia wzroku.

P.s. Widzę, że blog coraz bardziej odchodzi od klasycznej męskiej elegancji na rzecz różnych dziwnych stylizacji w stylu spodni prawie rurek itp.

Anonimowy pisze...

o tak, rurek i t-shirtów. zakonserwujcie się panowie żywcem, przynajmniej będziecie mieli pewność, że nie unikniecie żadnym zmianom.
Manszet jest równie stary jak garnitur, TO jest klasyczna męska elegancja.