nowy adres

5/01/2011

Łączenie wzorów dla zaawansowanych.
Wpadłem na te zdjęcia przygotowując się do wpisu o Balthazarze. Zostały zrobione o ile pamiętam na stanowisku Sartoria Partenopea na targach Pitti Uomo (przepraszam, ale nie pamiętam już gdzie je znalazłem więc nie podaję źródła).

Zestawy są po prostu zachwycające. Nie śmiałbym nawet spróbować tak łączyć wzorów. Jeszcze długa droga przede mną do takiej swobody używania kolorów i wzorów. Zasady łączenia wzorów? Jakie zasady… jeśli ma się dobre oko nie trzeba się nimi przejmować. Jeszcze raz powtarzam (sobie, nie chcę nikogo napominać), że zasady mają pomóc podsuwając bezpieczne rozwiązanie, ale nie trzeba się ich trzymać jeśli nasz gust podpowiada- zrób to inaczej!

Wszystkie wzory w tych zestawach utrzymane są w dużej skali, zwróćcie uwagę na krawaty. Jednak kluczem do tych zestawów są jak sądzę koszule. Nadają całości bardzo nieformalny charakter… świetne.
Marynarki w kratkę ks. Walii są jak sądzę łatwiejsze w łączeniu z innymi wzorami. Dlaczego? Bo tej kratce mieści się wiele wzorów o różnej skali (drobna kratka i duża krata „overcheck“ narzucona na podstawowy wzór).  Dzięki temu marynarka „podchwytuje“ wzór innych elementów stroju niezależnie od ich skali.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Przyznam, że na prawdę ze smakiem skomponowane. Z formalnością nie ma to za wiele wspólnego, ale na weekend super.

Anonimowy pisze...

Przyznam, że na prawdę ze smakiem skomponowane. Z formalnością nie ma to za wiele wspólnego, ale na weekend super.