nowy adres

12/21/2010

Obraz i rama.
Skończyłem właśnie oglądać 4 sezon Mad Men. Uwielbiam ten serial ze względów daleko wykraczających poza garderobę, ale na nią też oczywiście zwracam uwagę. Przy okazji jednego z odcinków przypomniała mi się prosta zasada: Twarz jest jak obraz, ubranie jak rama.

Proste zastosowanie można znaleźć choćby w zestawach ze zdjęć. Ciemne włosy Donalda Draper’a znajdują lustrzane odbicie w ciemnym krawacie. Siwowłosy Sterling założył jasny krawat. Obraz i rama.  W obu przypadkach chodzi o to samo, wyeksponowanie twarzy. Czasem wystarczy tak niewiele.

5 komentarze:

Daniel pisze...

it's toasted!

Ryszard pisze...

It's Mozart!

Anonimowy pisze...

Super trafna obserwacja - obraz i rama. Dziękuję za przypomnienie tej zasady i świetny przykład jej zastosowania. Również oglądam Mad Men, przede wszystkim ze względu na atmosferę w nim tkwiącą i niesamowity anturaż zbudowany wokół głównych bohaterów. P. S. blog unikatowy i choć pierwszy raz tu zaglądam, z pewnością zapoznam się z całą zawartością.

Anonimowy pisze...

A ja poproszę coś więcej o stylu Mad Men. Don Draper ma bardzo interesujący i klasyczny styl casual, natomiast jego styl biurowy jest nudnawy na dłuższą metę. Tutaj wyróżnia się Roger Sterling i Salvatore Romano. Także Mr Pryce z jego kamizelkami które materiałowo kontrastują z garniturem są ciekawą kompozycją.

Może dokładniej omówisz styl któregoś z bohaterów?

Zaki

Anonimowy pisze...

Chciałbym zapytać jak ma się ta zasada do osoby noszącej brodę?
Pozdrawiam
Grzehu