nowy adres

8/18/2010

Pierwsza dwurzędówka.

Stopień formalności dwurzędówki to nie taka oczywista sprawa. Jeśli chodzi o garnitury można powiedzieć, że dwurzędówka w ciemnym, gładkim materiale jest bardziej formalna od jednorzędówki w podobnym materiale, ale już w smokingach dwurzędówki uważane są za mniej formalne. Ot… taka zawiłość zasad.

Warto by było mieć dwurzędówkę w szafie. Na początek oczywiście granatową. Nie trzeba się bać, że będzie miała mało zastosowań. Rozpiętość formalności takiego garnituru może być ogromna, w zależności od dodatków.


Hardy Amies sugerował, że w połączeniu z białą koszulą, czarnymi butami i czarną muchą może z powodzeniem zastąpić smoking.  To najbardziej formalne zastosowanie.


Na drugim biegunie są zestawy z kontrastującymi spodniami. Dwurzędowy blezer, nawet z nakładanymi kieszeniami, to styl uświęcony przez AA, klasyka gatunku, bardzo rzadko widywana na ulicach.


Ostatni przykład dwurzędówki noszonej z dużą dawką nonszalancji, też mi się podoba. Czasem warto wypuścić trochę powietrza z bardzo poważnych ubrań.

4 komentarze:

TheMen'sSide pisze...

Przydałaby mi się taka :)

Dr Kilroy pisze...

Tak jeszcze nie na temat - na początku istnienia tego bloga (w komentarzu pod notką "Chusteczka w kieszonce") obiecałeś, że napiszesz o fraku i żakiecie. Rozumiem, że jesteś zajęty raportem o MTM, ale jak będziesz miał chwilę, to zajmij się tym, proszę. :) Czasami przydałoby się tutaj trochę formalności. ;)

Anonimowy pisze...

Właśnie sprawiłem sobie dwurzędówkę klubową od krawca. Bałem się, że będzie mnie ona poszerzać itp. ale jak jest dobrze skrojona to naprawdę jest to rzecz godna polecenia. Świetnie pasują do niej spodnie z flaneli, białe bawełniane, czy khaki.

Pytanie do autora bloga. Czy jeśli do granatowej marynarki ubiorę kremowe bawełniane spodnie i białą koszulę, to nie będzie się to ze sobą gryzło?

Anonimowy pisze...

Kremowe spodnie i biala koszula z Granatem - jak najbardziej, Pamietaj o butach w tym zestawie tylko oxfordy o monk.
Peter P