nowy adres

5/31/2010

Window shopping.

Polskie wystawy sklepowe nie są inspirujące. Ani razu nie zdarzyło mi się skopiować wystawowy zestaw, czy choćby zachwycić kombinacją na manekinie. Zupełnie inaczej jest we Włoszech.  Tam window shopping jest moją ulubioną rozrywką,  z którą może się równać tylko podpatrywanie ludzi z perspektywy kawiarni ukrytej gdzieś w podcieniach.

Uwielbiam włoską nonszalancję, włoskie upodobanie do grubych, mięsistych materiałów, wełnianych krawatów i zamszowych butów. W takich ubraniach nie sposób źle się czuć i pewnie właśnie dobre samopoczucie jest kluczem do włoskiego stylu.

Patrzmy więc i zazdrośćmy!

Luigi Borrelli- Neapol.

Milord- Florencja.

Podobno ulubiony sklep Scotta Schumana czyli Sartorialista.

Boggi- Mediolan. 

Myślę, że Boggi zajmuje na włoskim rynku miejsce porównywale do naszej Vistuli, jeśli chodzi o poziom cen i grupę docelową. Ot... taki sobie sklep ze zwykłymi, niemal codziennymi ubraniami. 

Cosimo Colonna- Rzym. 


4 komentarze:

Mr. Vintage pisze...

Ze sklepów obecnych w Polsce ciekawe wystawy prezentuje Massimo Dutti.

We Włoszech już kolekcje jesienne, czy to zdjęcia nie aktualne?

Macaroni Tomato pisze...

Zdjęcia wyszperane w sieci. Nie ja je robiłem.

Tomek_menswear.pl pisze...

Boggi to jednak troche wyższa półka niż Vistula, ja odkryłem ich w Crans Montana na głównej ulicy, a to jest mocno snobistyczny kurorcik w Alpach, nawet zrobiłem zdjęcia tego sklepu bo bardzo mi się spodobała ich prezentacja "produktów" (mają też sklep na Jermyn Street w Londynie): bardzo przyzwoite garnitury, koszule trochę na mnie pechowo jakoś nie pasują choć mi się podobają... Styl określłbym jako włoski/ kosmopolityczny bo szyją nie tylko na Włochy.

Anonimowy pisze...

Zgadzam sie z przedmowca, Boggi, to klasyka sama w sobie, firma ktora nie poddaje sie modom i nigdy nie zatrudnia do kampani reklamowych 18 letnich chlopaczkow pozujacych na eleganckich mezczyzn. Nie do mlodej klienteli skierowana jest linia garniturow, koszul Boggi. To elegancja i klasyka, choc nie kosmiczna cenowo porownujac chocby do garniturow Toma Forda.