nowy adres

11/15/2009

Peak lapel
Przyznam, że nie jestem fanem takich wyłogów w jednorzędowych marynarkach. Świetnie wyglądają w smokingach gdzie pewne przerysowanie jest wskazane, ale w dziennych garniturach po prostu ich nie lubię. Pewnie wielu się ze mną nie zgodzi. No cóż. To zupełnie subiektywna sprawa.
Myślę, że zaburzają równowagę marynarki, „przecinają“ klatkę piersiową. Są zbyt "dramatyczne". Zwłaszcza jeśli wyłogi skrojone są prosto, bez charakterystycznego lekkiego wygięcia, albo gdy kozerka umieszczona jest bardzo wysoko.

9 komentarze:

Anonimowy pisze...

A mnie się nawet podobają. Choć chyba na tym drugim zdjęciu najbardziej zachwycają mnie kolory. Szczególnie ten brąz marynarki - piękny. O brązie mówi się, że jest kolorem biednym - ten nie jest. Poza tym świetna mucha.

Anonimowy pisze...

Mi podoba się taki wyłóg w navy blazerach.

Anonimowy pisze...

Pick lapels wyszcuplaja moi drodzy.
Kolnierz powinien byc nizej obsadzony aby pick nie byl za bardzo wysuniety do gury i caly wylog lezal na klatce piers. wowczas zapiecie na jeden guzik na wysokosci talii i super, wiecej na mojej stronie w dziale galeria. modele powyzej sa bardziej fashion a nizeli klasyka. U nas w Anglii pick lapels jest standardem w ubiorze,zdjecie powyzej -szara marynarka jest fully bespoke z 140 flanelli na zywo wyglada bosko.
www.potkansky.com
Peter P

Anonimowy pisze...

kolejna rzecz to pick lapels do większości prince of wales, i tu nie ma reguły czy jest to jednorzedowa czy dwu.
PeterP

Anonimowy pisze...

wojtku w dressing the man na stronie 36 jest zdjecie Douglasa w pick lapels ,uwazam iz jest super ten garnitur chyba sobie taki uszyje
Peter

Anonimowy pisze...

wojtek na mojej stronie jest galeria i jest tam szary garnitur z pick do gory, zauwarz ja sa proporcje wywarzone i jak calosc wyglad afajnie.
Kolejna rzecz, czy mozeswz poprawiadz literowki, pisze dosc szybko a pozniej sa drukowane bledy, nie moge uzywac polskich znakow, i czasami mi ucieka cos pod palcami. a nie chce wyjsc na analfabete. jak powyzej gura, powinno byc gory
Peter

Wojciech Szarski pisze...

Masz rację, że peak lapel dobrze pasuje do kratki ks. walii. Zgadzam się, że kozerka nie może być za wysoko. No coż... mimo wszystko nie jestem fanem tego stylu. De gustibus non est disputandum.

Wojciech Szarski pisze...

Niestety nie mam możliwoście edytowania komentarzy. Mogę je tylko przyjąć, albo odrzucić.

Anonimowy pisze...

ok bede sie staral nie robic bledow, kolejnym razem, moze uda mi sie pisac lepiej.