nowy adres

10/21/2009

Rękawiczki irchowe


Irchowe rękawiczki to niezwykły przypadek dodatku, który można nosić do każdej kombinacji, niezależnie od stopnia jej formalności. Są tak samo właściwe do teweedowj marynarki, jak do frakowej peleryny.

Jak wiadomo, mężczyzna powinien minimalizować rozmiary swojej garderoby, wybierając takie ubrania, które mają jak największą liczbę zastosowań. Mimo swoich wad (łatwo się brudzą i z tego powodu mają krótki "żywot") irchowe rękawiczki były dla mnie od dawna przedmiotem szczególnie pożądanym.

Niestety nie jest łatwo je kupić. Zeszłej zimy nie udało mi się namierzyć ani jednej pary w warszawskich czy krakowskich sklepach. Zdobyłem je dopiero parę dni temu. Jak zawsze, kiedy nie można czegoś znaleźć w sklepie, wybawieniem staje się szycie na miarę. Szczegółowo napiszę o tym w przyszłym tygodniu. Raport o pracowni szyjącej rękawiczki, w przygotowaniu.

5 komentarze:

Anonimowy pisze...

Czyzby o pracowni p. Tomasza Kowalskiego?

Anonimowy pisze...

Irchowe rękawiczki do fraka? A nie białe rękawiczki z koźlej skóry?

Macaroni Tomato pisze...

We wnętrzach białe. Na zewnątrz, kiedy na frak narzucamy płaszcz (na przykład Chesterfield) irchowe rękawiczki są na miejscu. Tyle przynajmniej udało mi się ustalić.

Anonimowy pisze...

A propos, gdzie w Warszawie można zdobyć pelerynę do fraka? Czyżby wyłącznie na miarę?

rap pisze...

Hej,
Chyba się wkręciłem na takie rękawiczki. Wyglądają bardzo oryginalnie i szykownie.
Tylko nie wiem czy sprawić sobie z wewnętrznym czy zewnętrznym szwem.
podobno jak szew jest zewnętrzny to znaczy że lepszy kawałek skóry i ogólnie wygodniejsze ale wydaje mi się że bardziej elegancko wyglądałoby z wewnętrznym( nie widać nitek itd.)
Jeżeli ktoś chciały mi doradzić byłbym bardzo wdzięczny :)