nowy adres

8/05/2009

Krawaty dobre na wszystko
Mężczyzna powienien wybierać swoje ubrania tak, aby były jak najbardziej uniwersalne. Szczególnie to ważne, kiedy portfel szczupły i trzeba znaleźć się w różnych okazjach z minimalną ilością ubrań.

Dwa najbardziej uniwersalne krawaty to według mnie gładki granatowy i gładki szary. Navy świetnie wygląda z szarym garniturem. Doskonale pasuje do niebieskiej koszuli (połączenie szczególnie lubiane przez Włochów), oczywiście do bieli, ale pasuje mu towarzystwo wielu innych kolorów koszul. Klasyczna kombinacja to niebieski krawat, biała koszula i szary garnitur z flaneli.

Kombinacja Granta z szarym krawatem (nr dwa na mojej liście najbardziej uniwersalnych krawatów) jest myślę, bardziej elegancka i byłaby moim wyborem na wieczór.
Jego ulubione krawaty wykonane były z satyny. Mocny połysk satyny powoduje, że krawat świetnie nadaje się na oficjalne okazje, jednak satyna może być zbyt elegancka w codziennych sytuacjach. Jedwab o wyczuwalnej fakturze (np. splot oxford) będzie bardziej matowy, a przez to bardziej uniwersalny.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

a propos krawata - we Włoskim Instytucie Kultury w Warszawie jest wystawa: "Węzły włoskie. Ewolucja, język i style włoskiego krawatu"

Macaroni Tomato pisze...

Dziękuję za informację. Na pewno się wybiorę.