nowy adres

8/28/2009

Jeśli nie kwiatek to co?
Dla tych, którzy nie chcą szokować ulicy kwiatkiem w butonierce, a chcą zrobić użytek z małej dziurki w klapie, pomysł do wykorzystania. Młodzieniec ze zdjęcia przewlókł przez butonierkę spinkę do mankietów. Sznurkowe spinki są tanie i występują w wielu kolorach. Można dzięki nim wprowadzić kolor do kombinacji najdyskretniej jak się da.

Po za tym, to świetny sposób na pokazanie, że nie trakujemy ubrania przesadnie poważnie, a to dobra rzecz.

foto: Styleforum.net

9 komentarze:

Anonimowy pisze...

Bardzo dziękuję za zaprezentowanie tego pomysłu! Zdecydowanie wypróbuję dodać trochę koloru do swojej marynarki w ten subtelny, elegancki sposób.
Dobry blog, proszę tylko uważać na literówki - całkiem ich sporo przemyka do postów (tytuł, "butownierce")! Pozdrawiam.

Macaroni Tomato pisze...

Ach te moje literówki... przepraszam za wszystkie.

przeciwskuteczny pisze...

Myślałem, że to świetny, choć rzadko spotykany pomysł, a tutaj, teraz, w pociągu Intercity Wrocław-Warszawa widzę taki sam: popielata, lniana marynarka i srebrna "spinka". Naprawdę świetne!

Macaroni Tomato pisze...

Może to czytelnik tego bloga?

przeciwskuteczny pisze...

Już z z nim rozmawiałem - to Włoch, lekarz urolog. Na moje pytanie skąd ten pomysł, odpowiedział z rozbrajającą szczerością, że kupił koszulę we wrocławskim Twins-ie (na marginesie: polecam), w której mankiety były "zapięte" właśnie sznurkową spinką. Uznał, że szkoda wyrzucać takie "spinki" i jedną z nich włożył do butonierki, a drugą ma w portfelu.

Macaroni Tomato pisze...

No tak. Dobrze ubrany mężczyzna w Polsce- prawie na pewno Włoch.

przeciwskuteczny pisze...

Aż mi niezręcznie obgadywać faceta, który siedzi dwa siedzenia przede mną, ale ten przypadek raczej przeczy regule, o której Pan wspomniał. Wszystko bardzo poprawnie, ale brak mu tego dopracowanego luzu w szczegółach, może to kwestia nudnego, letniego garnituru CK, albo - co już stricte typowe dla polskich elegantów z obszaru średni/wyższy management - butów (wiedenki) szytych dla Hugo Bossa. Tylko zegarek ma doskonały (choć jestem stronniczy, bo sam noszę podobny) klasyczny czarny U-Boat.

Anonimowy pisze...

Witam, gdzie można dostać takie spinki do butonierki jak te z nowej kolekcji: http://macaronitomato.pl/pl,19,2.html

Macaroni Tomato pisze...

Spinki te dostępne są tylko w komplecie z marynwrką.