nowy adres

7/14/2009

007 PoloMój ostatni zakup to koszulka polo firmy Sunspel. Taką samą nosił James Bond w ostatnim filmie. Dałem się skusić nie tyle sławie Bonda co klasycznemu wzornictwu rodem z lat 50-tych. 

Wybrałem koszulkę w kolorze niebieskim. Dotarła pocztą jakieś dwa tygodnie po zamówieniu. Miałem ją na sobie w czasie przykrego upału i muszę przyznać, że jest bardzo wygodna, a to dzięki strukturze materiału. 

Materiał jest tkany na starych maszynach do koronek i ma strukturę drobnej siatki. Jej oczka są znacznie większe niż w materiałach piquet, z których zazwyczaj robione są koszulki polo. Dzięki temu 007 Polo jest bardziej przewiewne i oszczędza nam plam potu.  Oskara Wilde mówił: "Dżentelen się nie poci", to może tłumaczyć dlaczego dobrze wychowany agent Jej Królewskij Mości wybiera właśnie te koszulki.

Przy okazji przypomnienie jak należy nosić polówki. Powinny być zatknięte w spodnie, pod spodem nie nosimy podkoszulka, a jeśli już, to należy uważać, żeby nie było go widać. Ostatni guzik zawsze zostawiamy otwarty. 

Uwaga dla każdego kto chciałby zamówić podobną polówkę- trzeba uważać na rozmiarówkę. Zamówiłem emkę choć zazwyczaj noszę elki. Rozmiar M okazał się i tak odrobinę za duży.

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Kochani polowka na zdjeciu firmy sunspel ale rebranding dla prady. swiat jest okropny.,,dzentelman sie nie poci,, dobre,, a jak temu zapobiega? nervs relaks?

Anonimowy pisze...

Po prostu jest opanowany.

Faczynski pisze...

Panie Macaroni,

Przepraszam za prywatne pytanie, ale rozważam zakupy na poleconej stronie Sunspel i zastanawia mnie kwestia rozmiaru, na którą radzi Pan zwrócić uwagę. Czy mógłby Pan zdradzić jakiego jest wzrostu? Sam mierzę ok 178 cm i kupując np swetry dajmy na to w Peek & Cloppenburg wybieram zawsze rozmiar M (który czasami bywa nawet lekko za duży - a najczęsciej zbyt szeroki w talii). Jestem dość szeroki w barkach i w miarę szczupły, a ubiór preferuję wg nowych trendów raczej "dopasowany" do ciała.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Macaroni Tomato pisze...

180, 100 w klatce piersiowej