nowy adres

6/18/2009

Dżinsy


(Warto zwrócić uwagę jak są zakończone nogawki tych dżinsów. Nie mają charakterystycznego grubego szwu. Bez niego wyglądają lżej i nie ciążą optycznie w dół. Pomysł warty naśladowania.)

Klasycznnie ubierający się mężczyzna, założy do marynarki sportowej spodnie z gabardyny, moleskinu, cavalery twill czy flaneli. Materiały te uważane są od lat za odpowiednie na odd trousers. A co z dżinsem? Puryści udają, że taki materiał nie istnieje, ale myślę, że walka z dżinsami nie ma sensu. Z góry jest  skazana na przegraną. Nie da się zaprzeczyć, że prawie każdy mężczyzna je ma, nosi i bardzo lubi. 

Zdjęcie powyżej jest według mnie przykładem, że dżinsy mogą być ok.  Ubierając je, warto mieć w pamięci parę spraw. Po pierwsze muszą być dobrze skrojone. W klasycznych kombinacjach najlepiej będą wyglądały spodnie regular fit, straight cut. Po drugie powinny mieć średni albo wysoki stan, aby koszula nie wybrzuszała się przy najmniejszym ruchu. Po trzecie w końcu, trzeba do nich dobrać dobre buty. Na przykład brązowe, ażurowane golfy. Ażurek na nosku i kantach powoduje, że buty wymagają towarzystwa cięższych materiałów. Tweedy, flanele, ciężkie wełny są dla nich idealnym towarzystwem. Dżins też.

(Crockett and Jones Clifford)

5 komentarze:

Sebastian pisze...

Odkąd pewien osadnik amerykański (Levis) zaczął produkować spodnie z bawełnianej tkaniny, stosowanej dotąd jako płótno dla dyliżansów. Spodnie jeanesowe są kochane przez wszystkiech, kobiety, mężczyzn i dzieci.
Można je łączyć za wszelaką garderobą, od eleganckiej marynarki do wyciągnietego swetra. Brioni, np. szyje jeasy na miare... :) Nie polecam...

Anonimowy pisze...

Według mnie dżinsy są odrażające.

Anonimowy pisze...

Dżinsy ... szwedzka elegancja :( Czasami noszę, głównie jednak do pracy na działce / Mruk

Anonimowy pisze...

Jeansy całkowicie nie pasują z żadną marynarka. Są okropne i powinniśmy się ich wystrzegać chyba ,że do pracy w polu.

Stanisław

Anonimowy pisze...

Dlaczego dżinsy nie pasują do marynarki sportowej (jako tzw. "odd trousers"), skoro sztruksy pasują? Co do połączenia z marynarką garniturową - nie jestem przekonany, gryzie mi się to i z daleka pachnie niezbyt udanym kompromisem...