nowy adres

5/06/2009

Monk strapsMiałem napisać dlaczego zdecydowałem się na zamówienie monk straps u Wielądka. Poniżej wyjaśnienie.
Są wygoniejsze od oxfordow, ciekwe i niespotykane na naszych ulicach. Świetnie leżą na nodze i nie ma problemu z rozwiązującymi się sznurówkami.
Alan Flusser umieszcza je między butami wsuwanymi i wiązanymi oxfordami pod względem formalności. Nieformalność i wgoda są moimi celami, dlatego monk straps chodziły mi po głowie od dłuższego czasu.
Zamawiając buty u Wielądka zdecydowałem się na najbardziej podstawowy kolor- czyli czarny. Buty będą bez żadnych upiększeń i ażurów (takie jak na zdjęciu). Jestem bardzo ciekawy jak ten styl sprawdzi się w noszeniu.

2 komentarze:

Piotr Poznański pisze...

I jak tam wyszło z butami? Masz już? Bardzo mnie interesują tego typu buty, jako że mam duży rozmiar (45-47), to mam też pytania:
- czy czarne monkstrapsy będą pasowały do czarno-szarego garnituru? (kolor to właściwie szary marengo - garnitur z Massimo Dutti z kolekcji NY)
Zapewne na forum klasycznej elegancji by mnie wyklęli za myśl o takim łączeniu, ale tak jak Tobie nie zależy mi straszliwie na jakiejś mega poprawnej elegancji. Bardziej chodzi czy da radę w takim połączeniu stworzyć coś na kształt smart-casual czy semiformalny wygląd. Widziałem w GQ Magazine, ze czarne monkstrapsy były łączone zarówno z garniturem jak i z jeansami. Więc chyba da radę. Co ty na to?
- uwielbiam wszelkiego rodzaju brogues, czy w związku z tym dało by radę do poprzedniego celu właśnie takie sobie sprawić?
- wiesz gdzie oprócz herring shoes np w polskich sklepach znaleźć monkstrapsy na taki rozmiar?

Dzięki za pomoc. Super się czyta Twojego bloga :)

Macaroni Tomato pisze...

Oczywiście monki już dawno mam. Proszę poszukać relacji z zamówienia. Czarne monki do szarego garnituru? Świetnie połączenie moim zdaniem.
Niestety nie wiem gdzie kupić podobne buty na duży rozmiar.