nowy adres

5/18/2009

ButonierkaCzęsto mylona z kieszonką na poszetkę, butonierka jest w naszych czasach prawie nieużywana. Tymczasem kwiatek w butonierce był kiedyś nieodzwonym dodatkiem stroju dobrze ubranego mężczyzny. Mając na sobie marynarkę, krawat i poszetkę, nie wypadało pojawić się na ulicy sans fleur.  Kwiatek w butonierce jest też sposobem na okaznianie szacunku towarzyszacej nam kobiecie, lub gospodarorzom odwiedzanego domu. 


Mała pętelka po wewnętrznej stronie klapy, centymetr, dwa pod butonierką, ułatwi noszenie kwaitka. Zatykamy za nią nóżkę rośliny, tak, aby nie odstawała i nie wypychał klapy do przodu. Tradycyjnie najczęściej nosi się w butonierce goździki i chabry.

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Dziekuje za: poszetke, butonierke i opis pracowni p. Wieladka. (Ciekawe, ze sam nigdy nie nosze naraz gozdzika i poszetki. Moze powinienem?)

Macaroni Tomato pisze...

Gorąco do tego namawiam. Pan, zdaje się, mieszka w Anglii. Tam pewnie łatwiej chodzić po ulicach dobrze ubranym bez zbytniego wyróżniania się.

Akwamaryn pisze...

Zastanawia mnie, czy noszono kwiat w mini flakoniku pod klapą?

Macaroni Tomato pisze...

Myślę, że to zależy od kwiatka. Gożdzik jest na tyle trwały, że wytrzymuje kilka godzin bez wody. Chabra nigdy nie nosiłem.