nowy adres

4/20/2009

Gdzie są następcy?
W czasie mojej ostatniej wizyty w Gest Moda zapytałem pana Stanisława Mazurczaka, czy ma ucznia. Pan Stanisław lakonicznie odrzekł, że "nie ma zainteresowania". Nikt się nie garnie do tego zawodu. Pewnie, w Polsce krawiec męski nie kojarzy się ani z prestiżem, ani z pieniędzmi.

Jestem przekonany, że to się niedługo zmieni, a zdolni rzemieślnicy będą zamożnymi i szanowanymi ludźmi. Wartosć handmade rośnie wszędzie na świecie. W Polsce też.
Powyżej reportaż z życia Thomasa Mahona, znanego angielskiego krawca. Styl życia bohatera nie pozostawia wątpliwości co do jego pozycji społecznej i zamożności.
Może film stanie się dla kogoś zachętą do wybrania tego pięknego zawodu.
Film dość niezgrabnie podzielony na trzy części, ze względu na techniczne ograniczenia serwisu Youtube. Jest w nim też kilkuklatkowe przesunięcię dźwięku względem obrazu, niestety nie mam na to wpływu.

1 komentarze:

Anonimowy pisze...

Znam dosc dobrze Thomasa M.Duzo w tym filmie nieprawidlowosci,zrobiony na potrzeby marketingowe,manor z filmu to tylko biurowiec gdzie mozna wynajac office.Thomas niestety opusil Savile Row,ale wciaz jest dobrym bespoke krawcem .Obecnie korzysta z showroomu Scabal na Row.
Peter Potkansky.