nowy adres

4/06/2009

Dwie książki


Książka od której zacząłem moją edukację to Gentleman Moda Ponadczasowa. Książka jest dostępna w Polsce i po polsku. W środku sporo zdjęć, dużo anegdot na temat najsłynniejszych marek świata, ale mało praktycznych porad. trudno się z niej dowiedzieć jak powieniem leżeć porządnie skrojony garnitur.
O wiele lepsza jest ta książka:


Alan Flusser to wyrocznia w kwestiach męskiej elegancji za wielką wodą. Niedługo poświęcę mu odrębny post. Dressing the Man to elementarz dla każdego mężczyzny, który chce się nauczyć dobrze ubierać. Książka nie jest dostępna w Polsce, ale można ją zamówić tu.

9 komentarze:

Anonimowy pisze...

Czekam na kolejne posty.

Anonimowy pisze...

Ah, i prosze koniecznie opisac bliej p. Wieladka.

Macaroni Tomato pisze...

Myślę, że wpis dot. Pana Wielądka będzie za parę tygodni. Planuję klika postów na jego temat.

Anonimowy pisze...

Macaroni, moj kolega z Savile Row wlasnie wydal ksiazke na temat bespoke i garniturow,Wiem iz jest juz dostepna na AMAZON ale tylko anglojezyczna wersja,szukaj
Richard Anderson- Bespoke.znajdziesz wszystko na temat garniturow,jak powinny byc zrobione itd. co do stylu Richarda jesli chodzi o kolorystyke i fasony jest troszke szalony ,nazywamy go check man.uwielbia kratki. ale warto przeczytac.
Peter P

Macaroni Tomato pisze...

Słyszałem o tej książce i zamierzam kupić.

Anonimowy pisze...

Powiem Lepiej, Zrobmy konkurs na stylowego polaka na twoim forum , a nagroda bedzie ksiazka Andersona z dedykacja oraz jego autografem specjalnie dla macaronitomato. Masz jakis pomysl mozemy to przedyskutowac. Ksiazka juz jest u mnie i czeka na zwyciesce.
Peter P

Anonimowy pisze...

Czy temat konkursu jest jeszcze aktualny?

Macaroni Tomato pisze...

Na razie nie. Ciągle czekam na nagrodę.

Tomek_menswear.pl pisze...

Z ciekawostek, to autor Gentleman Moda Ponadczasowa szyje sobie koszule u E. Berga w Polsce (sam o tym mowi na swojej stronie).